NEWSLETTER

Here we share our ideas

Tergan Deri Merkez Binası

Proje Yılı: 2015

Proje Alanı: 3950m2

İstanbul Bayrampaşa’da bulunan Tergan Deri Merkez Binası şirkete ait genel merkez ve üretim binası olarak kullanılmaktadır. Cephesi tamamen prekast cephe elemanları ile kaplanmış olan yapı, titiz malzeme ve işçilik seçimi ve uygulanması ile anahtar teslimi müteahhitlik hizmeti verilerek yapılıp teslim edilmiştir. Binada beş ton kapasiteli araç asansörü ile ulaşılabilen ve üç kattan oluşan kapalı otopark bulunmaktadır.

READ MORE

Yedikule / Hacıevhaddin Öğrenci Yurdu

Proje Yılı: 2017

Proje Alanı: 570 m2

İstanbul, Fatih, Yedikule’de, Hacı Evhaddin sokakta bulunan iki adet bitişik konaktan oluşan 19. yüzyıl yapısı tarihi binalar aslına uygun olarak restore edildi. .Restorasyon hizmetleri Yapı Mekan Mimarlık tarafından verilmiştir.

READ MORE

Sefaköy / Elvan Gıda Fabrika Binası

Proje Yılı: 2005

Proje Alanı: 7650 m2

İstanbul Sefaköy’de, 1970’li yıllarda inşa edilmiş olan fabrika ve yönetim binaları, Elvan Çikolata tarafından 2004 yılında satın alınarak baştan sona restore ettirilmiş ve yeniden faaliyete sokulmuştur. Binalar, taşıyıcı sistemi de dahil olmak üzere aslına uygun olarak kalıcı bir restore ve tadilattan geçirilmiştir. Proje ve restorasyon işlemleri Yapı Mekan Mimarlık tarafından yapılmıştır.

READ MORE

Cerrahpaşa Öğrenci Yurdu

Proje Yılı: 2016

Proje Alanı: 625 m2

16. yüzyıl yapısı olan Cerrahpaşa Camii’nin yanında, 19. yüzyılda inşa edilmiş, uzun yıllar konut olarak kullanılmış olan konak, restore edilerek öğrenci yurdu olarak kullanılmaya başlanmıştır. Restorasyon projesi ve uygulaması Yapı Mekan Mimarlık tarafından verilmiştir.

READ MORE